| Brand | Acer |
| Color | Black |
| Operating System | Windows 10 |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Series | Nitro 5 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Generation | 9th |
| Warranty | 1 Year |
| HDD | 1TB |
| Product Dimensions | 363.4 x 255 x 25.9 mm |
| Model Number | AN515-54 |
| Part Number | NH.Q59SI.023 |
| SSD | 256GB |