| Brand Name | Asus |
| Model No | A541UJ-DM463T |
| RAM | 4 GB DDR4 |
| Colour | Black |
| Battery | 3-Cell Li-Polymer |
| Warranty | 2 year |
| Operating System | Windows 10 |
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Brand | Intel |
| Item Weight | 2 kg |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Dimension | 38cm x 25.1cm x 2.92cm |
| Brand | Asus |