| Brand Name | Asus |
| Model No | E202SA-FD111D |
| Processor (CPU) | CDC 3060 |
| RAM | 2GB |
| HDD / SSD | 500GB |
| Display | 11.6" HD |
| VGA | Intel HD Graphics |
| OS | DOS |
| USB Type | 3.1 |
| Colour | Black |
| Battery | 3-Cell Li-Polymer |
| Warranty | 1 Yr Global |
| Warranty | 1 Year |
| Screen Size | 11.1 - 12 |
| RAM | 2 GB |
| Operating System | DOS |
| Color | Black |
| Capacity | 500 GB |
| Brand | Asus |