| Brand | Dell |
| Model Name | 3591 |
| Operating System | Windows 10 Home, MS office |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 16 GB |
| Generation | 10th Gen |
| Warranty | 1 Year |
| MS Office | MS OFFICE |
| Model Number | D551504WIN9 |
| SSD | 512 GB |
| Processor Name | Core i5-1035G1 |
| Graphics | 2GB Nvidia MX230 |