| Brand | HP |
| Color | Black |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| RAM | 4 GB |
| Processor | Intel Core i5-10210U |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Generation | 10th Gen |
| Warranty | 1 Year |
| Model No | 15-DI2000TU |
| Processor Brand | Intel |
| HDD | 1TB |
| Item Weight | 1.85 Kg |
| Dimension | 37.6 x 24.6 x 2.25 cm |
| MS Office | MS OFFICE 2019 |
| SSD | 256 GB |