| Brand | HP |
| Model Name | HP 15S-DR1000TX |
| Color | Natural Silver |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Processor | Intel Corei5 (10th Gen) |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Generation | 10th Gen |
| Warranty | 1 Year |
| Model No | 8LW48PA |
| HDD | 1TB |
| SSD | 256 GB |
| Graphics | 2GB Graphics |