| Brand | HP |
| Model Name | Envy |
| Color | Natural Silver |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| RAM | 8 GB |
| Processor | Intel Core i5-10210U |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Battery Type | Li-ion |
| Generation | 10th Gen |
| Warranty | 1 Year |
| Item Weight | 1.2 kg |
| MS Office | MS Office Home and Student 2019 |
| Model Number | 13-AQ1014TU |
| Part Number | 8JU80PA#ACJ |
| Device Type | Gaming laptop |
| SSD | 256 GB |