| Brand | HP |
| Model Name | ENVY CURVED |
| Operating System | Windows 10 |
| Screen Size | 34 Inches |
| RAM | 16 GB |
| Graphics Memory | 4 GB |
| Form Factor | All-in-One |
| Generation | 8th Gen |
| Warranty | 3 Years |
| Processor Brand | Intel |
| HDD | 1TB |
| Weight | 11.5 Kg |
| Model Number | 34–B151IN |
| Part Number | 4LZ53AA#ACJ |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 Pixels |
| Processor Name | Core- i5 8400 Hexa Core |
| Optane | 16 GB |