| Brand | HP |
| Model Name | 15-DB1061AU |
| Color | Silver |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 4 GB |
| Processor | AMD Ryzen 5-3500U |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Warranty | 1 Year |
| Model No | 8VY90PA |
| HDD | 1TB |
| Weight | 2.04 kg |
| DVD | Yes |
| Product Dimensions | 37.6 x 24.6 x 2.25 cm |