| Brand | HP |
| Color | Silver |
| Operating System | Windows 10 |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Graphics Memory | 2 GB |
| Processor | Intel Core i5 |
| Model ID | 15S-DR0002TX |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Processor Brand | Intel |
| HDD | 1TB |
| Item Weight | 1.74 Kg |
| Product Dimensions | 358.5 x 242 x 19.9 mm |
| Model Number | 7PR06PA |
| SSD | 256 GB |