| Brand | HP |
| Model Name | Omen 15-EN0002AX |
| Color | Silver |
| Operating System | Windows 10 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| RAM | 8 GB |
| Graphics Memory | 6 GB |
| Processor | Ryzen 5 |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Warranty | 1 Year |
| Processor Brand | AMD |
| Dimension | 35.8 x 24 x 2.3 cm |
| SSD | 512 GB |