| Brand | HP |
| Color | Shadow Black |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Processor | Core i5 |
| Series | Pavilion 15 |
| Generation | 11th Gen |
| Warranty | 1 Year |
| Product Dimensions | 14.17 x 10.07 x 0.92 |
| Model Number | 552V9PA#ACJ |
| Part Number | 15-dk2095TX |
| Device Type | Gaming laptop |
| SSD | 512 GB |
| Graphics Processor | 4GB GDDR6 GeForce GTX 1650 |