| Brand | HP |
| Model Name | Pavilion x360 |
| Color | Silver |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Screen Size | 14 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Graphics Memory | 2 GB |
| Processor | Intel Core i5 |
| Model ID | 14-cd0053TX |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Generation | 8th Gen |
| Warranty | 1 Year |
| Model No | 4LR32PA |
| Processor Brand | Intel |
| HDD | 1TB |
| Weight | 1.59 kg |
| Dimension | 323.5 x 224.2 x 19.7 mm |