| Brand | HP |
| Model Name | Pavilion x360 |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Screen Size | 14 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Processor | Intel Core i5 |
| Model ID | 14-CD0081TU |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Generation | 8th Gen |
| Warranty | 1 Year |
| Model No | 4LS25PA |
| Processor Brand | Intel |
| Weight | 1.67kg |
| Dimension | 32.4 x 22.4 x 2 cm |
| SSD | 256 GB |