| Brand | HP |
| Model Name | Pavilion x360 |
| Screen Size | 14 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Processor | Intel Core i5-10210U |
| Type | WLED-Backlit |
| Battery Type | Li-ion |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 1.59 kg |
| MS Office | MS Office Home and Student 2019 |
| Model Number | 14-DH1010TU |
| Part Number | 8GA79PA |
| SSD | 256 GB |
| Graphics | Intel HD Graphics |
| Color | Natural Silver |