| Brand | HP |
| Color | Natural Silver |
| Operating System | Windows 10 |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Processor | Core i5 |
| Series | Pavilion x360 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Generation | 10th Gen |
| Warranty | 1 Year |
| Product Dimensions | 22.1 x 32.4 x 1.9 cm |
| Model Number | 14-dw0069TU |
| SSD | 512 GB |