| Brand | HP |
| Model Name | Hp Probook |
| Operating System | DOS |
| Screen Size | 15.6 HD |
| RAM | 4 GB |
| Graphics Memory | 2 GB |
| Processor | Intel Core I5-7200U(7th gen) |
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Generation | 7th Gen |
| Warranty | 1 Year |
| HDD | 1TB |
| Dimension | 376 x 264.1 x 20.8 mm |
| Graphics Processor | NVIDIA GeForce 930MX |