| Brand | Lenovo |
| Model Name | Ideapad 130 |
| Color | Black |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| RAM | 4 GB |
| Processor | AMD A4-9125 |
| Resolution | 1366 x 768 pixel |
| Warranty | 1 Year |
| Processor Brand | AMD |
| Weight | 2.1 kg |
| Dimensions | 37.5 cm x 25.3 cm x 2.27 cm |
| Model Number | 81H50031IN |