| Brand | Lenovo |
| Operating System | DOS |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Graphics Memory | MX150 4GB GDDR5 |
| Processor | Intel Core i5 |
| Series | Ideapad 330-15IKB |
| Screen Resolution | 1366 x 768 Pixel |
| Generation | 8th Gen |
| Warranty | 1 Year |
| Model No | 81DE033XIN |
| HDD | 1TB |
| Item Weight | 2.2 Kg |
| Dimension | 260 x 378 x 22.9 mm |
| ODD | No |