| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Screen Size | 15.6 |
| Graphics Memory | 2 GB |
| Processor | Intel Core i5-8th Gen |
| Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Warranty | 1 Year |
| Size | 15.6 inch |
| Processor Brand | Intel |
| Dimension | 376 x 246 x 22.5 mm |
| Width | 26 cm |
| Height | 23 mm |
| Product Dimensions | 37.8 x 26 x 2.3 cm |
| RAM | 8 GB |
| HDD | 2 TB |