| Brand | Lenovo |
| Color | platinum |
| Operating System | Windows 10 |
| Screen Size | 14 Inch |
| RAM | 4 GB |
| Series | Ideapad C340 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Warranty | 1 Year |
| Processor Brand | Intel |
| Item Weight | 1.65 Kg |
| Product Dimensions | 32.8 x 22.9 x 1.8 cm |
| Model Number | 81N400CXIN |
| SSD | 256 GB |