| Brand | Lenovo |
| Operating System | Windows 10 |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 1.85 Kg |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 4 GB |
| Processor | intel Core i3 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Generation | 8th Gen |
| Processor Brand | Intel |
| MS Office | MS OFFICE 2019 |
| Product Dimensions | 36.2 x 25.1 x 2 cm |
| Model Number | 81MV0092IN |
| SSD | 256 GB |