| Brand | Lenovo |
| Operating System | Windows 10 |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Graphics Memory | NVIDIA Geforce GTX 1650 |
| Series | Legion 5 |
| Warranty | 1 Year |
| Processor Brand | AMD Ryzen 5 4600H |
| HDD | 1TB |
| Item Weight | 2 kg 300 g |
| Product Dimensions | 36.3 x 26 x 2.3 cm |
| Model Number | 82B500MMIN |
| SSD | 256 GB |