| Brand | Lenovo |
| Model Name | Slim 3-15IML |
| Color | Grey |
| Operating System | Windows 10 Home, MS office |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Graphics Memory | 2GB Nvidia Geforce MX130 |
| Processor | Intel Core i5-10210U |
| Generation | 10th Gen |
| Warranty | 1 Year |
| Item Weight | 1.85kg |
| MS Office | MS OFFICE |
| Hard Drive Size | 1 TB |