| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Screen Size | 14 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Processor | core i5 (7 Gen) |
| Series | L480 |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Warranty | 3 Years |
| Processor Brand | Intel |
| HDD | 500 GB |
| Item Weight | 1.7 Kg |
| Dimensions | 335 x 235 x 22.5 mm |
| Model Number | 20LSS0AQ00 |
| Hard Drive Size | 500 GB |