| Brand | Lenovo |
| Color | Black |
| Operating System | Windows 10 |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| Capacity | 500 GB |
| RAM | 4 GB |
| Graphics Memory | Integrated |
| Processor | AMD A6 |
| Model ID | 80TDA013IH |
| Series | V110 |
| Resolution | 1366 x 768 pixel |
| Warranty | 1 Year |
| Processor Brand | AMD |
| HDD | 500 GB |
| Weight | 1.9 kg |