| Brand | Lenovo |
| Color | Iron Grey |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Screen Size | 14 Inch |
| RAM | 16 GB |
| Processor | Core i7-8565U |
| Series | Yoga S940 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Generation | 8Th |
| Warranty | 1 Year |
| Processor Brand | Intel |
| Item Weight | 1.2 kg |
| Product Dimensions | 319.3 x 197.4 x 12.2 mm |
| Model Number | 81Q7004KIN |