| Brand | Nokia |
| Model Name | Nokia 5.1 |
| Operating System | Android |
| RAM | 3 GB |
| Internal Memory | 32 GB |
| SIM Type | Dual SIM |
| Type | Smartphones |
| Screen Resolution | 2160x1080 Pixels |
| Warranty | 1 Year |
| In The Box | Nokia 5.1 5V/2A charge |
| Colour | Black |