| Brand | Oppo |
| Model Name | A1K |
| Color | Black Red |
| Operating System | Android Pie 9.0 |
| RAM | 2 GB |
| Primary Camera | 8 MP |
| Internal Memory | 32 GB |
| SIM Type | Dual SIM |
| Type | Smartphones |
| Resolution | 720 x 1560 pixels |
| Warranty | 1 Year |
| Battery Capacity | 4000 mAH |
| Display Size | 6.1 Inch |