| Brand | Oppo |
| Color | Black White |
| Screen Size | 6.5 inch |
| RAM | 3 GB |
| Internal Memory | 64 GB |
| Type | Smartphones |
| Camera | 12MP + 8MP + 2MP + 2MP |
| Resolution | 720 x 1600 pixels |
| Warranty | 1 Year |
| Battery Capacity | 5000 mAh |
| Weight | 195 g |