| Brand | Oppo |
| Model Name | Oppo A5s |
| Color | Gold Green |
| Operating System | Android |
| Screen Size | 6.2 inches |
| RAM | 4 GB |
| Primary Camera | 13MP+2MP |
| Internal Memory | 64 GB |
| SIM Type | Dual SIM |
| Type | Smartphones |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 168 g |
| Dimension | 15.6 x 0.8 x 7.5 cm |