| Brand | Realme |
| Color | White Blue Green |
| Operating System | Android v9.0 (Pie) |
| Screen Size | 6.4 inches |
| RAM | 4 GB |
| Primary Camera | 64 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP |
| Internal Memory | 64 GB |
| Screen Resolution | 1080 x 2340 pixels |
| Warranty | 1 Year |
| Package Dimensions | 75.2 x 158.7 x 8.6 mm |
| Model Number | X2 |