| Brand | Realme |
| Model Name | X2 Pro |
| Color | Blue |
| Operating System | Android Pie 9 |
| Screen Size | 6.5 inch |
| RAM | 8GB |
| Internal Memory | 128 GB |
| SIM Type | Dual SIM |
| Type | Smartphones |
| Screen Resolution | 2340 x 1080 pixels |
| Warranty | 1 Year |
| Product Dimensions | 75.7 x 161 x 8.7 mm |