| Brand | Realme |
| Color | White Blue |
| Screen Size | 6.4 inch |
| RAM | 6 GB |
| Internal Memory | 64 GB |
| Type | Smartphones |
| Camera | 64MP + 8MP + 2MP + 2MP |
| Warranty | 1 Year |
| Battery Capacity | 4000 mAH |
| Item Weight | 181 g |
| Package Dimensions | 18 x 9.5 x 7.2 cm |
| Model Number | Realme XT |