| Brand | Samsung |
| Color | Black Blue |
| Operating System | Android v9.0 Pie |
| Screen Size | 6.4 inches |
| RAM | 3 GB |
| Series | Galaxy |
| Primary Camera | 13MP+ 5 MP |
| Internal Memory | 32 GB |
| SIM Type | Dual SIM |
| Type | Smartphones |
| Warranty | 1 Year |
| Battery Capacity | 4000 mAH |
| Product Dimensions | 15.8 x 0.8 x 7.5 cm |
| Model Number | Galaxy M10s |