| Brand | VAIO |
| Color | Black |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| RAM | 8 GB |
| Processor | AMD Ryzen 5-3500U |
| Series | E15 |
| Warranty | 2 Years |
| Processor Brand | AMD |
| Item Weight | 1 kg 590 g |
| MS Office | Yes |
| Product Dimensions | 35.9 x 35.9 x 23.9 cm |
| Model Number | NE15V2IN006P |