| Brand | Vivo |
| Model Name | Y20G |
| Color | Mix Colour |
| Operating System | Android v11 |
| Screen Size | 6.51 inches |
| RAM | 4 GB |
| Primary Camera | 13 MP + 2 MP + 2 MP |
| Internal Memory | 64 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Battery Capacity | 5000 mAh |
| Item Weight | 192.3 g |
| Product Dimensions | 164.41 x 76.32 x 8.41 mm |